فروش میلگرد در تبریز - شرکت صدرا پروفیل کاوه ارائه انواع میلگرد ساده و آجدار در تبریز
سلام👋
هر سوالی دارید بپرسید؟
فروش میلگرد در تبریز - شرکت صدرا پروفیل کاوه ارائه انواع میلگرد ساده و آجدار در تبریز
ورق شیت :    420.000ریال پروفیل مبارکه :     410.000 ریال پروفیل گیلان:    400.000 ریال

شماره تماس : ‏04134479681

آدرس کارخانه : تبریز - جاده آذرشهر نرسیده به پلیس راه جنب کوی ماندگار

ایمیل : info@fouladmovahed.com

میلگرد

فروش میلگرد در تبریز

فهرست مطالب

ساختمان سازی صنعتی است که تا امروز پیشرفت بسیاری داشته است. موضوع مهمی که در این صنعت بسیار مهم است، بحث استحکام و مقاومت مقطع است. تامین این مسئله مهم نیازمند ابزارها و تکنیک های ویژه ای است که در کنار یک نظام مهندسی دقیق به گونه ای سازمان یابد که یک ساختمان سالم و پایدار داشته باشیم. میلگرد جزو مصالحی است که در این خصوص نقش بسیار ویژه ای ایفا می کند. چرا که میلگرد موجود در بتن نقش ویژه ای در فراهم کردن استحکام و مقاومت ساختمان بازی می کند. در این مقاله فولاد موحد قصد داریم مبحث فروش میلگرد در تبریز را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

میلگرد چیست؟

میلگرد جزو مصالحی است که بسیار شناخته شده است و همگان نام آن را شنیده اند. اهمیت این ابزار تا جایی است که با افزایش قیمت آن هزینه کلی ساخت و ساز نیز افزایش می یابد. میلگرد نوعی میله فولادی است که در سایزهای متفاوتی ساخته می شود. از این ابزار در زمان بتن ریزی استفاده می شود و در حقیقت از کف ساختمان گرفته تا ستون های مختلف از آن استفاده می شود.

همانطور که می دانید، در اکثریت سازه های ساخت دست بشر از بتن برای مستحکم کردن سازه ها استفاده می شود. بتن در برابر نیروهای فشاری بسیار مقاوم است و دلیل استفاده از آن در سازه های ساختمانی هم همین است. اما این مصالح یک نقطه ضعف دارد و آن این است که استحکام آن در برابر نیروهای کششی و چرخشی بسیار کم است و به همین دلیل هم از میلگرد استفاده می شود تا این ضعف بتن را جبران نماید. میلگرد همچنین مقاومت بالایی در برابر نیروهای کششی دارد.

قیمت میلگرد

میلگرد چیست

در حقیقت علت استفاده از میلگرد در بتن، تقویت کردن بتن است. از جمله موقعیت هایی که میلگرد باعث می شود بتن مقاومت بالایی در برابر نیروهای کششی از خود نشان دهد، موقع زلزله است. یعنی در حقیقت این میلگرد است که از ترک خوردن و شکستن بتن جلوگیری می کند. در یک جمله اگر بخواهیم بگوییم، نقش میلگرد در ساختمان این است که به مثابه محافظ سازه عمل می کند تا ساکنین ساختمان در امان باشند. در ادامه توضیحاتی تکمیلی در خصوص میلگرد و نقشی که در بتن ایفا می کند، ارائه داده و سپس ملزومات بحث فروش میلگرد در تبریز را ارائه می کنیم. با ما همراه باشید.

تاریخچه تولید فولاد و فرایندهای تولید آن
ادامه مطلب

نقش میلگرد در بتن

همانطور که در بالا نیز گفته شد میلگرد را به این هدف درون بتن قرار می دهند که استحکام آن را تقویت کند. دقت کنید که میلگرد بصورت آجدار تولید می شود و درجات متفاوتی از فولاد را در درون خود دارد. در حقیقت میلگرد به کمک آج ها محکم تر در درون بتن قرار گرفته و از شکسته شدن بتن تا حدود زیادی جلوگیری می کند. بتن همانطور که می دانید بسیار مستحکم است و زیر بسیاری از فشارها مقاومت به عمل می آورد. اما دقت کنید که اگر فشاری به مرکز آن وارد آید، این ماده مستحکم به راحتی شکسته می شود.

حضور میلگرد دقیقا به این خاطر است که از این اتفاق جلوگیری شود. پس نقش میلگرد در بتن حیاتی است. از طرف دیگر حضور میلگرد در بتن موجب می شود که بتوان ضخامت آن را کمتر در نظر گرفت. با وجود میلگرد در درون آن دیگر خیال تان از بابت کمتر بودن ضخامت بتن راحت خواهد شد. دلیل این مسئله هم این است که میلگرد تا جای زیادی استحکام بتن را فراهم می کند.

نقش میلگرد در بتن

بطوریکه نیازی به بیشتر کردن ضخامت بتن نیست. از دیگر مزایای میلگرد در بتن این است که شکنندگی بتن را کمتر می کند. چرا که بتن به خودی خود خواص شکنندگی دارد و میلگرد انعطافی بدان می بخشد که این مشکل ترک خوردگی بتن را تا جای زیادی حل کند. در نهایت اگر بخواهیم یک جمع بندی بکنیم باید بگوییم که میلگرد به علت مزایایی که برای بتن دارد، هزینه های پروژه را تا جای زیادی جبران می کند. در عین حال که نصب آن هم راحت می باشد.

قیمت روز پروفیل و قوطی آهنی در تبریز
ادامه مطلب

انواع میلگرد

برای میلگرد دسته بندی های مختلفی وجود دارد و آن را از منظرهای متفاوت به انواع خاصی تقسیم می کنند. یکی از این دسته بندی ها از نظر شکل است که به دو دسته میلگرد ساده و میلگرد آجدار تقسیم می شود. سطح میلگرد ساده کاملا یکنواخت و صاف است و در محدوده ۶ تا ۵۰ میلی‌ متر تولید می شود. این میلگرد همچنین کاربردهای متعددی در صنعت ساخت و ساز دارد.

خرید میلگرد ساده

میلگرد ساده

اما میلگرد آجدار دارای سطحی زبر و آجدار است و به همین علت به راحتی در بتن جاسازی می شود. چرا که مقاطع صاف همچون میلگرد ساده به سختی در بتن قرار می گیرند.

میلگرد آجدار

دقت کنید که در زمان بتن ریزی اتصال خوبی بین بتن و میلگرد آجدار صورت می گیرد. بطوریکه احتمال جدا شدن آن از بتن بسیار کم است. مقطع آجدار نیز در اندازه ۶ تا ۵۰ میلی ‌متر تولید می شود. همچنین میلگردهای آجدار خود به دو دسته میلگردهای آجدار ترمومکانیکی یا TMT و میلگردهای آجدار مقاومت بالا HSD تقسیم می شوند. اما دسته بندی دیگر میلگرد از نظر مقاومت است. از این نظر میلگردها به 6 دسته تقسیم می شوند که عبارتند از:

  • اروپایی
  • فولاد کربن
  • اپوکسی پوشش داده شده
  • گالوانیزه
  • فایبرگلاس لیمر (GFRP)
  • فولاد ضد زنگ

قیمت میلگرد

مهم ترین مبحث در خصوص فروش میلگرد در تبریز در حقیقت قیمت میلگرد است. عوامل مختلفی بر قیمت این مقطع فولادی تاثیر گذار است و چیزی که بدیهی است، این است که در شرایط کنونی بازار که ارز پیوسته در حال نوسان است، قیمت این مقطع هیچوقت ثابت نیست و همواره در حال تغییر است. اما قیمت روز میلگرد در هر صورت این روزها به عوامل متعددی وابسته است. عواملی همچون: قیمت بنزین و دلار تا قیمت طلا و بورس. دقت کنید که تعیین قیمت نهایی میلگرد بر روی برآورد هزینه های نهایی پروژه بسیار تاثیرگذار است. بسیاری از اوقات نوسانات موجود در بازار آهن قیمت میلگرد را بسیار تحت تاثیر قرار می دهند.

فروش میلگرد

قیمت میلگرد

قیمت میلگرد درون بتن چگونه محاسبه می‌ شود؟

چیزی که در اینجا تعیین کننده است، محاسبه تعداد میلگردهای مورد نیاز در بتن است. برای اینکه بتوانید این مورد را محاسبه کنید، باید بدانید که در ابتدا محیط و ابعاد محلی که آرماتور بندی و بتن‌ ریزی در آنجا انجام می شود را اندازه می گیرند. به این محل شبکه یا مش می گویند. بعد از تعداد، طول کل میلگردها را اندازه می گیرند. برای تعیین این مورد بایستی مواردی همچون تعداد ردیف ‌ها و ستون‌ هایی که میلگرد قرار است روی آن قرار گیرد و همچنین فاصله بین هر دو میلگرد تعیین شود.

بررسی تفاوت های نبشی آهنی و ناودانی
ادامه مطلب

برای محاسبه طول کل میلگردها از فرمول زیر استفاده می شود:

عرض شبکه * {فاصله بین هر میلگرد ÷ طول شبکه (مش)} = طول کل میلگردها

همچنین برای محاسبه تعداد قطعات میلگرد مورد نیاز نیز از فرمول زیر استفاده می شود:

طول یک شاخه مقطع ÷ طول کل میلگردها = تعداد قطعات میلگرد مورد نیاز

حال قیمت میلگرد را از این طریق محاسبه می کنیم:

قیمت یک شاخه میلگرد * تعداد کل مقاطع = قیمت میلگرد

خرید انواع میلگرد

خرید میلگرد از کارخانه فولاد موحد

خرید میلگرد از کارخانه فولاد موحد

فولاد موحد یک تولید کننده قدیمی تبریزی است که سالهاست در کار تولید و پخش انواع مقاطع فولادی همچون نبشی، سپری، ناودانی و میلگرد است. که البته برخی از این مقاطع گفته شده را تولید نمی کند و صرفا در بخش بازرگانی و فروش آنها فعالیت می نماید. دقت کنید که شما با خرید از فولاد موحد می توانید با قیمت نزدیک به قیمت تولید مقاطع را تهیه نمایید. اگر در خصوص قیمت میلگرد سوالی دارید، حتما با فولاد موحد تماس بگیرید تا همکاران ما شما را در این خصوص راهنمایی کنند.

کارخانه: 04132452641        دفتر فروش: 04134456683

جمع بندی

در این مقاله از سایت فولاد موحد سعی کردیم همه چیز را در خصوص فروش میلگرد در تبریز بازگو کنیم. لطفا نظرات خود را در قسمت کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.

امتیازدهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی نوشته ها

دسته بندی محصولات