فروش پروفیل آهنی در تبریز - شرکت صدرا پروفیل کاوه تولید کننده انواع پروفیل آهنی در تبریز
سلام👋
هر سوالی دارید بپرسید؟
فروش پروفیل آهنی در تبریز - شرکت صدرا پروفیل کاوه تولید کننده انواع پروفیل آهنی در تبریز
ورق شیت :    408.000ریال پروفیل مبارکه :     398.000 ریال پروفیل گیلان:    396.500 ریال

شماره تماس : ‏04134479681

آدرس کارخانه : تبریز - جاده آذرشهر نرسیده به پلیس راه جنب کوی ماندگار

ایمیل : info@fouladmovahed.com

پروفیل

فروش پروفیل آهنی در تبریز

فهرست مطالب

در صنایع ساختمانی مصالح بسیاری در روند ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از موارد بسیار مهم در این خصوص مصالح فلزی و آهنی هستند. خود این مصالح انواع مختلفی دارند و کاربرد هر یک نیز متنوع است. در این مقاله از سایت فولاد موحد قصد داریم در ابتدا پروفیل آهنی را تعریف کرده و انواع آن را بررسی نماییم. سپس در خصوص فروش پروفیل آهنی در تبریز صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

مفهوم کلی پروفیل چیست؟

به مقطعی که در یک طول معین، ثابت می ماند پروفیل گویند. اما در صنعت ساختمانی به تمامی تجهیزات و وسایلی که برای ساخت درب، پنجره، نمای ساختمان و… مورد استفاده قرار می گیرد، پروفیل یا پروفایل گفته می شود. البته این موارد کاربرد کاملا به جنس پروفیل، مقطع پروفیل و کیفیت تولید آن بستگی دارد. مثلا از پروفیل آلمینیومی برای ساخت قاب پنجره ها استفاده می شود. تعریف ساده دیگری که می توان از پروفیل ارائه داد این است: به تمامی مقاطع آهنی که از آنها برای تولید چیزی در صنعت استفاده می شود، پروفیل می گویند.

انواع پروفیل

پروفیل ها را از جنبه های مختلف به دسته های متفاوت تقسیم می کنند. یکی از این ها بحث باز و بسته بودن آنهاست که در ادامه به تعریف هر یک می پردازیم.

1- پروفیل باز:

اینها پروفیل هایی هستند که سطح مقطع آنها به مانند لوله بسته نیست و از یک یا چند طرف باز هستند. از جمله معروف ترین آنها می توان به پروفیل های با سطح مقطع Z اشاره کرد. پروفیل باز در ابعاد و ضخامت های مختلفی تولید می شود و نوعی مصالح مصرفی است که برای ساخت درب و پنجره و … مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین پروفیل های با سطح مقطع Z در جاهایی همچون ساخت سقف سالن‌های بزرگی مانند سوله‌ها، سالن‌های ورزشی، انبارها و پارکینگ‌ های عمومی مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت پروفیل

پروفیل باز

2- پروفیل بسته:

به پروفیل‌های با سطح مقطع بسته، پروفیل بسته می گویند. از جمله این پروفیل ها می توان به قوطی‌ها اشاره کرد که در انواع مقطع‌ها موجود هستند. مانند: دایروی (همان لوله)، چهارگوش و… از موارد کاربرد این محصولات می‌توان به تولید پروفیل درب و پنجره، پروفیل پی وی سی و پروفیل‌های کرکره برقی اشاره کرد.

فولاد دوفازي چيست؟ چه ويژگي و کاربردهايي دارد؟
ادامه مطلب

در ادامه بحث فروش پروفیل آهنی در تبریز به دسته بندی دیگری از انواع پروفیل می‌پردازیم. از جنبه دیگر پروفیل ها را از نظر نوع کاربردشان در صنعت به سه دسته تقسیم می کنند که در ادامه به تشریح هر یک می پردازیم. با ما همراه باشید.

پروفیل ارزان

پروفیل بسته

1- پروفیل ساختمانی:

به پروفیل‌هایی گفته می شود که در امر ساختمان سازی به کار می روند. خود این نوع پروفیل انواعی دارد که عبارتند از: پروفیل نورد گرم، پروفیل نورد سرد و پروفیل مرکب. پروفیل نورد گرم به پروفیلی گفته می شود که از دل فرایند نورد گرم شمش فولادی به دست می آید و در آخر به شکل قوطی درمی‌آید. پروفیل نورد سرد اما از طریق خم کردن یا پرس شدن ورق‌های فولادی تولید می شود که نوعی فرآیند شکل دادن به فولاد است.

این پروفیل به شکل ناودانی است. این نوع از پروفیل برای کارهای سبک در امور ساختمانی همچون ناودانی، تیرهای تکیه گاهی، سقف کاذب و این قبیل کارها مورد استفاده قرار می گیرد. پروفیل مرکب همانطور که از نامش پیداست، به گونه ای است که از طریق اتصال چند پروفیل گرم و سرد تولید می شود.

2- پروفیل کامپوزیتی:

این پروفیل ها به این علت که در برابر رطوبت مقاوم هستند، در صنعت ساختمان سازی مناطقی به کار می روند که رطوبت زیادی در آنجا حاکم است. چرا که احتمال خوردگی آهن آلات در چنین مناطقی بسیار است. در کل اگر بخواهیم بگوییم از جمله مصادیق کاربرد این نوع پروفیل می توان به جلوگیری از پدیده خوردگی و افزایش عمر سازه در برابر ارتعاشات و لرزش‌هایی همچون زلزله اشاره کرد.

تفاوت بین نبشی فابریک و پرسی
ادامه مطلب

همچنین لازم به ذکر است که این پروفیل به میزان زیادی از خاصیت غیر کشسانی برخوردار است و به همین دلیل در برابر لرزش و خوردگی به میزان زیادی مقاوم است. یک مزیت فوق العاده کامپوزیت این است که دارای وزن سبکی است و به همین دلیل استفاده از آن موجب می شود که وزن کلی ساختمان پایین بیاید. این مسئله می‌تواند در برخی از موارد بسیار مفید و موثر باشد.

3- پروفیل آلومینیومی:

پروفیل‌های از این جنس هم در صنعت و هم در ساختمان سازی کاربرد دارند. از چنین پروفیل‌هایی در صنعت ساختمان سازی برای ساخت در، پنجره و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. البته از این نوع پروفیل در سایر صنایع به عنوان قطعات مختلف صنعتی نیز استفاده می‌کنند. دقت کنید که در و پنجره ها را هم می توان از پروفیل‌های آهنی و هم آلمینیومی ساخت. در اینصورت تفاوت این دو دسته در این است که در و پنجره آهنی انرژی زیای را هدر می‌دهد. حال آنکه پروفیل‌های آلمینیومی به علت وزن کمی که دارند، در بهینه سازی مصرف انرژی تا حدود زیادی تاثیر گذارند.

خرید پروفیل

فولاد موحد تولید کننده انواع پروفیل آهنی

پروفیل چه کاربردهایی در صنعت ساختمان دارد؟

بسیاری از پروفیل ها هستند که صرفا در ساخت درب و پنجره‌های آهنی کاربرد دارند. این پروفیل به گونه‌ای است که از نظر اندازه و مشخصاتی که دارند، در انواع مختلفی دسته بندی می‌شود. توجه داشته باشید که یکی دیگر از مواردی که کاربرد پروفیل‌ها بدان وابسته است، شکل آنهاست. بطور مثال پروفیل‌های مربعی و مستطیلی در ساخت نرده‌های فلزی برای درب و پنجره‌های ساختمانی کاربرد دارند.

در کنار این مورد از پروفیل های مربع و مسطیلی که ابعاد بزرگتری دارند و به پروفیل های ستونی نیز معروفند، در کارهایی همچون ساخت ستون و اسکلت فلزی ساختمان‌ها و ساخت شاسی تریلرها و نفت کش‌ها استفاده می‌شود. یکی دیگر از مصادیق مهم کاربرد پروفیل‌ها استفاده در صنعت خودروسازی است. از پروفیل‌های مربع و مستطیل شکل در این صنعت بسیار استفاده می‌شود. از پروفیل‌های مربعی همچنین در ساخت پایه میز و صندلی بهره می‌برند.

تفاوت ورق سیاه با ورق گالوانیزه
ادامه مطلب

پروفیل‌های Z شکل نیز برای ساخت پوشش سقف سوله‌ها بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند. پروفیل‌هایی همچون نبشی و ناودانی که با روش نورد سرد ساخته می‌شوند، می‌توانند در کاری همچون ساخت چهارچوب درب‌‌های بزرگ آهنی و انواع قالب‌‌های فلزی که در ماشین آلات به کار رفته‌اند، مورد استفاده قرار بگیرند. اگر ناودانی سایز کوچکتری داشته باشد، از آن می‌توان برای ساخت کرکره مغازه‌ها بهره برد.

قیمت پروفیل آهنی در تبریز

کارخانه‌های زیادی در تبریز به کار تولید پروفیل‌های آهنی مشغولند و در این بین فولاد موحد یکی از قدیمی‌ترین این‌هاست که سالهاست در این زمینه فعالیت می‌کند. ما در فولاد موحد برخی از این پروفل‌ها را تولید می‌کنیم و برای برخی دیگر هم صرفا کار پخش و بازرگانی را انجام می‌دهیم. دقت کنید به این دلیل که در حال حاضر قیمت‌ها در بازار با نوسان‌های شدید همراه است، از درج قیمت‌ها در سایت خودداری کردیم. اما شما می‌توانید جهت استعلام قیمت با همکاران ما تماس بگیرید تا شما را در این جهت راهنمایی کنند.

امتیازدهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی نوشته ها

دسته بندی محصولات