محاسبه تحمل بار قوطی قبل از شروع ساخت سازه - شرکت صدرا پروفیل کاوه
سلام👋
هر سوالی دارید بپرسید؟
محاسبه تحمل بار قوطی قبل از شروع ساخت سازه - شرکت صدرا پروفیل کاوه
ورق شیت :    420.000ریال پروفیل مبارکه :     410.000 ریال پروفیل گیلان:    400.000 ریال

شماره تماس : ‏04134479681

آدرس کارخانه : تبریز - جاده آذرشهر نرسیده به پلیس راه جنب کوی ماندگار

ایمیل : info@fouladmovahed.com

محاسبه تحمل بار قوطی

نحوه محاسبه تحمل بار قوطی

فهرست مطالب

در ساخت ساختمان و سازه از تجهیزات فولادی بسیاری از قبیل میلگرد، قوطی، نبشی، تیرآهن و … استفاده می‌شود تا در نهایت بتوانیم سازه‌ای پایدار داشته باشیم. این پروفیل‌های فولادی باید به نحوی ساخته شوند که بتوانند همه بارهای ساختمان را تحمل کنند و بارهای اضافی را از طریق دیوارها و ستون به زمین منتقل کنند.
قبل از ساخت سازه مورد نظر باید به تحمل بار و مقاومت پروفیل‌های فولادی توجه داشته باشید تا سازه به خوبی در برابر فشارهایی که بر آن وارد می‌شود مقاومت کند. تنها در این صورت است که امنیت و ایمنی ساختمان تضمین شده و می‌توانید یک ساختمان محکم و باکیفیت را طراحی کنید.

قوطی در کنار تیرآهن و سایر پروفیل‌های فولادی برای تحمل بار ساختمان و سازه کاربرد دارد. میزان تحمل بار قوطی یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که باید در ساخت این قطعه پرکاربرد حتما در نظر گرفته شود. قوطی از بروز حوادث در برابر باد، زلزله و … جلوگیری می‌کند.
تحمل بار قوطی از موضوعات مهمی است که چه هنگام تولید و چه هنگام خرید باید به آن توجه کرد. چرا که قوطی به خودی خود و با هر وزنی و هر جرمی نمی تواند تحمل بار داشته باشد. میزان تحمل وزن قوطی در تعداد مورد نیاز آن و نحوه عملکردش تأثیر می‌‌گذارد.

 

محاسبه تحمل بار قوطی

فرمول محاسبه تحمل بار قوطی

پروفیل‌ها بسته به کاربرد و استفاده‌ای که خواهند داشت در ابعاد و طول‌های مختلفی در کارخانجات طراحی و تولید می‌شوند. از طرفی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های هر پروفیل قوطی ظرفیت باربری آن است. باید از قبل مشخص باشد که هر قوطی تا چه اندازه بارهای خارجی و داخلی وارد شده بر سازه را تحمل می‌کند.

خرید و فروش سپری
ادامه مطلب

بر اساس همین اطلاعات نوع و تعداد پروفیل‌‌های مورد نیاز مشخص می‌‌شود. از آنجایی که امروزه کارخانه‌های ایرانی بسیاری در حال تولید این محصول هستند، بهتر است هنگام خرید پروفیل قوطی به مشخصات فنی پروفیل نظیر میزان تحمل بار قوطی توجه ویژه داشته باشید.

برای دستیابی به میزان تحمل بار قوطی به صورت دقیق لازم است از فرمول‌های مشخصی استفاده شود. به دست آوردن عدد دقیق میزان تحمل بار پروفیل می‌تواند سازه را در برابر بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله ایمن سازد. همچنین وزن پروفیل‌های فولادی را می‌توان به آسانی محاسبه نمود و از این طریق میزان تحمل بار آن را مشخص کرد.

وزن پروفیل قوطی = وزن مخصوص پروفیل ها برحسب کیلوگرم * طول پروفیل برحسب متر * تعداد

 استانداردهای مرتبط با جدول تحمل وزن قوطی

پروفیل‌های غیر استاندارد قادر به تحمل بار وارد شده بر آن نیستند و شاید در نگاه اول نتوان یک پروفیل استاندارد را از پروفیل غیر استاندارد تشخیص داد اما در جریان کار نواقص و عیوب خود را نشان می‌دهند. گاهی اوقات پروفیل‌های غیر استاندارد در حین اجرا مشکلی از خود نشان نمی‌دهند اما بعد از مدتی قسمتی از سازه که در آن از پروفیل ناکارآمد استفاده شده است، کارایی خود را از دست می‌دهد. در چنین وضعیتی کل سازه با مشکل روبرو خواهد شد.

برای هر نوع پروفیل در جدول‌های استاندارد، استانداردهایی در نظر گرفته شده است که با توجه به‌ اندازه این پارامترها می‌‌توان میزان تحمل بار پروفیل را محاسبه کرد. مهم ترین استاندارهایی که در جهت تولید پروفیل باید رعایت شوند، استاندارد ISIRI و استاندارد DIN هستند.

نرماله کردن فولاد
ادامه مطلب

وزن پروفیل، کیفیت و کارخانه تولیدکننده از مهم‌ترین عوامل مؤثر بر جدول تحمل بار قوطی و قیمت پروفیل است. برای انتخاب پروفیل قوطی، حتما باید بر اساس جدول تحمل وزن قوطی دست به انتخاب زد، چرا که قوطی یکی از اعضای مهم در تحمل بار سازه به شمار می‌آید. رعایت استانداردها می‌تواند تحمل بار قوطی را نیز به طور چشمگیری افزایش دهد.

 

محاسبه تحمل بار قوطی

جدول تحمل بار قوطی

طول استاندارد قوطی های پروفیلی 12 متر بوده اما بنا به درخواست کارفرما و نیاز پروژه ممکن است این طول  متفاوت باشد. قوطی ها بر اساس شکل (مربعی یا مستطیلی بودن) و ابعاد و اندازه و وزنی که دارند تحمل بار متفاوتی دارند. همچنین نحوه قرار گرفتن آنها بر روی تکیه گاه می‌تواند به صورت مستقیم بر روی میزان تحمل بار قوطی پروفیل مربعی و مستطیلی تاثیرگذار باشد.

عوامل مؤثر بر تحمل بار قوطی

مهم‌ترین عواملی که بر تحمل بار قوطی تاثیر می‌گذارند عبارت‌اند از:

  • میزان بار وارد بر قوطی‌ها یا ظرفیت باربری
  • موقعیت قرارگیری قوطی‌ها
  • رعایت استانداردهای ساخت
  • عمق پایه ستون
  • وزن و سایز قوطی
محاسبه تحمل بار قوطی

محاسبه تحمل بار قوطی

فولاد موحد تولید کننده انواع پروفیل قوطی در تبریز

کارخانه فولاد موحد از قدیمی‌ترین و با تجربه‌ترین تولیدکننده‌های قوطی پروفیل در تبریز است که سال‌هاست خدمات خود را در این زمینه به تمامی صنعتگران تبریزی و غیر تبریزی ارائه می‌دهد. دقت کنید که ما به عنوان تولیدکننده امکان خرید مستقیم از کارخانه را نیز برای مشتریان خود فراهم کرده‌ایم تا شما بتوانید هر چه راحت‌تر و با قیمت مناسب‌تر و بدون واسطه به این محصولات فولادی دست پیدا کنید.

کارخانه: 04132452641        دفتر فروش: 04134456683

جمع بندی

در این مقاله ما در ابتدا کوشش کردیم که بطور کلی درباره قوطی پروفیل و نحوه محاسبه تحمل بار قوطی مطالبی را به شما ارائه دهیم. نظر خود را در قسمت کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید!

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی نوشته ها

دسته بندی محصولات