کارخانه تولید پروفیل و قوطی آهنی در تبریز - شرکت صدرا پروفیل کاوه فروش انواع قوطی و پروفیل
سلام👋
هر سوالی دارید بپرسید؟
کارخانه تولید پروفیل و قوطی آهنی در تبریز - شرکت صدرا پروفیل کاوه فروش انواع قوطی و پروفیل
ورق شیت :    395.000ریال پروفیل مبارکه :     390.000 ریال پروفیل گیلان:    – ریال

شماره تماس : ‏04134479681

آدرس کارخانه : تبریز - جاده آذرشهر نرسیده به پلیس راه جنب کوی ماندگار

ایمیل : info@fouladmovahed.com

قوطی پروفیل

کارخانه تولید پروفیل و قوطی آهنی در تبریز

فهرست مطالب

پروفیل یکی از مهم ترین تجهیزاتی است که در صنعت ساختمان سازی به وفور کاربرد دارد. یکی از مهم ترین پروفیل های مورد استفاده در ساختمان قوطی است. در شهر تبریز چون سالیان سال است که قوطی پروفیل تولید می گردد، این قطعات با قیمت بسیار مناسب تری به فروش رسیده و البته که از کیفیت بالایی هم برخوردارند. فولاد موحد یکی از پیشکسوتان تولید این پروفیل است که سالهاست به مردم در این زمینه خدمات رسانی می کند. دراین مقاله با ما همراه باشید تا در خصوص کارخانه تولید پروفیل و قوطی آهنی در تبریز بیشتر صحبت کنیم.

پروفیل چیست؟

به تمامی مقاطع فولادی که از جنس آهن هستند، پروفیل می گویند که بزرگترین علت کاربرد آن، استحکام آن است. همانطور که می دانید، پروفیل در اشکال بسیار متنوعی ساخته می شود که هر یک کاربرد خاص خود را دارد. در یک حالت کلی می توان گفت که پروفیل ها به دو دسته تقسیم می شوند: صنعتی و ساختمانی. حال به پروفیلی که بسته است، قوطی گفته می شود. فارغ از اینکه شکل مقطع آن چه باشد. رایج ترین قوطی، پروفیل با مقطع دایره ای است که لوله خوانده می شود و همه شما با آن آشنایی دارید.

انواع قوطی و پروفیل

پروفیل ها را از چند نظر می توان به دسته های مختلفی تقسیم کرد: بر اساس شکل مقطع که باز یا بسته است و بر اساس فیلد استفاده آن که در صنعت به کار می رود یا ساختمان سازی و… که در ادامه به دو تقسیم بندی مهم اشاره می کنیم. در ابتدا پروفیل ها را بر اساس وزنی که دارند به دو دسته سنگین و سبک وزن تقسیم می کنند که در ادامه به شرح هر یک می پردازیم:

خرید پروفیل

انواع قوطی و پروفیل

1- پروفیل های سنگین یا صنعتی:

عموما پروفیل های سنگین در سازه های فلزی بزرگ همچون پل‌ها، تابلوهای تبلیغاتی و صنایع نظامی زیاد به کار می روند. دقت داشته باشید که ساختمان‌ هایی که در کارخانه‌ ها تولید می‌شوند در قسمت‌ های مختلف، به ستون و باکس‌ های فلزی نیاز دارند. این قوطی ها همچنین به خاطر استحکام بسیار بالا در ساخت خرپاهای عظیم به کار می روند. از دیگر موارد کاربرد این نوع پروفیل می توان به ساخت تجهیزات و ماشین‌ آلات صنعتی اشاره کرد. مهم ترین ویژگی پروفیل های صنعتی داشتن ابعاد بزرگ در عین استحکام بی نظیر است که می تواند وزن های بسیار بالا و ضربات احتمالی سنگین را تحمل کند. همچنین توانایی باربری و استحکام کششی این نوع پروفیل ها بسیار بالاست.

 فولاد تندبر و انواع آن
ادامه مطلب

2- پروفیل های سبک یا مبلی:

این دسته از پروفیل ها به خاطر داشتن وزن کمتر و داشتن یک سری ویژگی های متنوع و عالی، در جاهای زیادی همچون ساخت مبلمان، دوچرخه، لوازم خانگی، اگزوز، کانکس و غیره کاربرد دارند. قیمت پروفیل سبک که به آن قوطی مبلی هم گفته می شود، بر اساس وزن آن تعیین می گردد. قوطی مبلی، از ورق سرد با ضخامت 0.7 الی 1.5 میلی‌متر تولید می‌شود. همچنین این نوع قوطی دارای سطح مقطع های متنوعی است. من جمله: سطح مقطع سه گوش، چهارگوش، دایره‌ای و یا ترکیبی. امادر این بین قوطی های با سطح مقطع مربع و مستطیل از سایرین محبوب ترند.

دسته‌ای دیگر از پروفیل ها

دسته بندی دیگری که از پروفیل ها وجود دارد، تقسیم بندی بر اساس شکل مقطع آنهاست که به دو دسته باز و بسته تقسیم می شوند. در ادامه این دو نوع را شرح می دهیم. با ما همراه باشید.

قیمت قوطی

پروفیل های باز و بسته

1- پروفیل های باز:

به پروفیلی که سطح مقطع آن از یک یا چند سو باز است، گقته می شود. این طیف انواع مختلفی را به خود اختصاص می دهد. همچون: انواع تیرآهن، تسمه، میلگرد، ناودانی، نبشی و چهارچوب. می دانیم که هر یک از این پروفیل ها انواع خاص خود را داشته و در جاهای متفاوتی به کار می روند. از جمله کاربرد آنها می توان به استفاده در مقاطع مختلف ساختمان سازی اشاره کرد.

2- پروفیل های بسته یا قوطی:

برعکس مورد قبل به پروفیل هایی با شکل مقطع بسته، قوطی گفته می شود که خود دارای انواع مختلفی است. از میان آنها می توان به پروفیل لوله، در و پنجره‌ی ساختمانی، پروفیل در‌های کرکره‌ برقی و پروفیل یو‌ پی‌ وی‌ سی اشاره کرد. این پروفیل ها نیز کاربرد خاص خود را داشته از انواع مختلفی برخوردارند. از جمله کاربرد مهم این دسته استفاده در جاهایی همچون درب و پنجره ساختمانی است.

کاربرد ورق فولادی در خودروسازی
ادامه مطلب

 کاربرد پروفیل ها

این مقاطع آهنی کاربردهای بسیار متنوعی دارند که از مهم ترین آنها می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • استفاده گسترده در ساخت درب و پنجره‌ی آهنی
  • کاربرد پروفیل‌ های مربع و مستطیلی‌ شکل برای نرده‌ های فلزی درب و پنجره‌ ی منازل، حفاظ کنار پله‌ ها، حفاظ نرده‌ ای و مواردی از این قبیل
  • کاربرد متنوع تر نمونه‌ های بزرگتر این مقاطع
  • کاربرد پروفیل زد یا سی‌ پرلین در ساخت سقف سوله‌ ها
  • کاربرد پروفیل‌ ها در ساخت لوازم پزشکی، مانند تخت‌ های بیمارستانی، اسباب حمل بیمار و وسایل آزمایشگاهی

کاربرد پروفیل ها

چه عواملی بر قیمت نهایی پروفیل و قوطی تاثیرگذار هستند؟

می دانیم که درشرایط کنونی بازار که ارز در حال نوسان دائمی است، قیمت ها می توانند علاوه بر عوامل درون صنفی، به عوامل گسترده خارجی هم بستگی زیادی داشته باشند و به راحتی نمی توان در این خصوص نظر ثابتی داد. اما برخی از مهم ترین عوامل در این خصوص را در ادامه مطرح می کنیم:

  • متراژ مورد نیاز
  • نوع فرآیند ساخت پروفیل (نورد سرد یا نورد گرم): فرآیند تولید این محصول به دلیل تفاوت در تجهیزات، روی قیمت نهایی پروفیل تأثیرگذار است.
  • نوع سطح مقطع پروفیل مورد نظر
  • جنس آلیاژ به‌کاررفته در پروفیل (از نظر مقاوم‌سازی در برابر خوردگی و شرایط جوّی)

اینها عوامل داخلی و مربوط به خود قطعات بود. عوامل خارجی بازار همچون نوسان ارز و … بر این موضوع تاثیر چشمگیری می گذارند.

فولاد موحد تولید کننده انواع قوطی پروفیل در تبریز

یک کارخانه تولید پروفیل و قوطی آهنی در تبریز فولاد موحد است که یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین تولید کننده های پروفیل در تبریز است و این قطعات آهنی را در بالاترین کیفیت ممکن تولید می کند. در واقع فولاد موحد بواسطه تجربه سالیان طولانی در زمینه تولید پوفیل های آهنی، توانسته با تلاش و کند و کاو بسیار، مشکلات و موانع این حیطه را آسیب شناسی کرده و خود را به مرحله ای عالی از دانش و تجرربه تولید برساند. دیگر مزیت بسیار مهم این تولید کننده تبریزی این است که قیمت فروش محصولات آن نسبت به بازار داخل نسبتا مقرون به صرفه است.

قیمت پروفیل

فولاد موحد تولید کننده انواع قوطی پروفیل در تبریز

خرید قوطی و پروفیل در تبریز

اگر شما صنعتگر هستید و یا در صنعت ساختمان سازی کار می کنید، نیاز زیادی به این مقاطع آهنی پیدا می کنید. یکی از نکاتی که در این خصوص بسیار مهم است، توجه به درجه کیفی محصولات است. چرا که استحکام این قطعات نقش بسیار مهمی در استحکام سازه و ساختمان ایفا می کند. موضوع بعدی که اهمیت دارد بحث قیمت است که به علت گران بودن این قطعات در بازار امروز حتما باید در این باره تحقیق کنید تا انتخاب درستی داشته باشید.

نحوه محاسبه تحمل بار قوطی
ادامه مطلب

اگر شما قصد خرید قوطی و پروفیل دارید، با شماره های ذیل تماس بگیرید:
کارخانه: 04132452641        دفتر فروش: 04134456683

جمع بندی

در این مقاله فولاد موحد سعی کردیم به تمامی جوانب کارخانه تولید پروفیل و قوطی آهنی در تبریز بپردازیم. اگر سوال یا پیشنهادی دارید، در قسمت کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.

امتیازدهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی نوشته ها

دسته بندی محصولات