چگونه از میلگرد نگهداری کنیم؟ - شرکت صدرا پروفیل کاوه
سلام👋
هر سوالی دارید بپرسید؟
چگونه از میلگرد نگهداری کنیم؟ - شرکت صدرا پروفیل کاوه
ورق شیت :    395.000ریال پروفیل مبارکه :     390.000 ریال پروفیل گیلان:    – ریال

شماره تماس : ‏04134479681

آدرس کارخانه : تبریز - جاده آذرشهر نرسیده به پلیس راه جنب کوی ماندگار

ایمیل : info@fouladmovahed.com

Milgerd-1

چگونه از میلگرد نگهداری کنیم؟

فهرست مطالب

نگهداری میلگرد

میلگرد از اصلی‌ترین و مهم‌ترین اجزای تشکیل‌دهنده در هر نوع سازه‌ای است که استحکام و امنیت سازه‌های بتنی را تامین می‌کند. از آنجایی که این قطعه فولادی از حیاتی‌ترین و حساس‌ترین اجزاء و قطعات در ساخت یک ساختمان یا سازه است، بنابراین شرایط نگهداری از آن بسیار مهم بوده و در صورت عدم نگهداری صحیح و آسیب دیدن میلگرد می‌تواند ضرر و زیان بزرگی را به پروژه تحمیل کند.

عموم افراد تصور می‌کنند که در صورت نگهداری میلگرد در فضای باز تا زمان بتن ریزی و زنگ زدن اندک آن مشکلی ایجاد نمی‌شود و از چنین میلگردی می‌توان به راحتی استفاده کرد. پیش از شروع هر پروژه ساخت و ساز، بدون توجه به ابعاد آن افراد باید در مورد شرایط نگهداری و انبار میلگرد مورد نیاز سازه اطلاعات کافی داشته باشند.

میلگردها عموما از فولاد سکوریت ناتمام ساخته شده‌اند که مستعد خوردگی بوده و هر گونه کم‌کاری و اهمال در شیوه نگهداری میلگرد خسارات هنگفت به بار می‌آورد. بنابراین باید از شرایط و ضوابط حفظ، نگهداری و حمل‌ونقل میلگرد اطلاعات کافی داشته باشید تا مانع از آسیب و فرسودگی آنها شوید.

عوامل موثر بر تفاوت کیفیت میلگردها

شرایط نگهداری و انبار میلگرد

۱. میلگردها مستقیم روی زمین قرار ندهید بلکه بوسیله سکویی (غیرفلز) مانند سکو چوبی از سطح زمین فاصله داشته باشند و از سطح زمین ۱۵ سانتیمتر فاصله داشته باشند.
۲. میلگردهای فولادی ضد زنگ می بایستی از سایر میلگردها دور نگهداری شود و اگر فضا کافی نباشد، می باستی بالاتر از همه میلگردها نگهداری شود.
۳. قبل از بتن ریزی، درصورتیکه میلگرد در اثر تابش مستقیم نورخورشید دمای آن بالا افزایش یابد ؛ باید بوسیله آبپاشی دمای میلگرد را کاهش دهیم. و مانع از افزایش دمای میلگرد شویم.
۴. این محصول باید به دور از هرگونه تابش مستقیم نورخورشید و یا مواد خورنده نگهداری شود.
۵. اگر میلگردها را روی یکدیگر قرار می دهید حتماً باید از تکیه گاه استفاده نمایید که میلگردها دچار خم و لقی نشوند.
۶. میلگردها را با استفاده از یک برزنت پوشاند و لبه ها را با استفاده از بلوک فیکس کنیم.
۷. رطوبت یکی دیگر از عواملی است که سلامت میلگـردها را به خطر می انداز بنابراین باید در هنگام نگهداری این موضوع را در نظر داشته باشیم که میلگــردها در معرض رطوبت نباشند.
۸. در صورتی که میلگردها با قطرهای متفاوت وجود داشته باشد باید آن ها را در مکان های جداگانه بر اساس قطر تفکیک و نگهداری نمود.
۹. میلگردها نباید آلوده به خاک شوند . و در صورت آلودگی به خاک حتماً باید تمیز شوند. سپس استفاده گردد و در صورتی می توان از آنها استفاده نمود که طبق ویژگی استاندارد آن باشد و خواص فیزیکی و شیمیایی آن تغییر نکرده باشد.
۱۰. جهت شناسایی میلگردها، باید انتهای میلگـردها با رنگ های متفاوت رنگ گردد.

تاریخچه تولید پروفیل
ادامه مطلب

مواردی که گفته شد نکات کلی درباره نحوه نگهداری از میلگرد در انبار و هنگام حمل و نقل است. اما از آنجایی که میلگردها در انواع مختلف و هر کدام با ویژگی‌های متفاوتی به تولید می‌رسند، بنابراین روشن است که نوع شرایط نگهداری و انبار میلگرد برای انواع خاص آن باید متفاوت و طبق اصول خود انجام پذیرد تا میلگرد در بهترین شکل ممکن، کیفیت و خواص خود را حفظ کند.

شرایط نگهداری میلگرد ضد زنگ

میلگرد ضد زنگ همان طور که از نام آن بر می‌آید، میلگردی مقاوم در برابر زنگ زدگی است اما به شرطی که استاندارهای لازم و اصولی برای شرایط نگهداری و انبار این نوع از میلگرد، رعایت شود. برای بستن تسمه به دور میلگردهای ضد زنگ باید حتما از سیم فولادی ضد زنگ یا تسمه پلاستیکی استفاده کنید. اگر می‌خواهید آنها را در فضای باز نگه دارید، فراموش نکنید یک پوشش محافظ از جنس پلی اتیلن یا هر پوشش مناسب دیگری روی آن بیندازید.

شرایط نگهداری میلگرد گالوانیزه

میلگرد گالوانیزه در مقایسه با دیگر میلگردها عملکرد بهتری در برابر رطوبت و زنگ زدگی دارد که به خاطر پوشش سطحی آن است. در واقع پوشش گالوانیزه میلگرد، سپری است که از فولاد محافظت می‌کند. نیاز است که هنگام انبار کردن میلگرد گالوانیزه از تماس مستقیم آنها با دیگر میلگردهای موجود جلوگیری شود. هنگام حمل و جابجایی این میلگردها هم باید دقت کافی داشته باشید تا میلگردها در حین حمل دچار آسیب و از بین رفتن پوشش گالوانیزه که نقش اصلی را در وظایف آنها بازی می‌کند، نشوند.

فروش ناودانی در تبریز
ادامه مطلب

شرایط نگهداری میلگرد اپوکسی

میلگرد اپوکسی یا کامپوزیت نوع دیگری از میلگرد است که شرایط نگهداری خاص خود را می‌طلبد. برای نمونه تمام نقاط در تماس با میلگرد باید از جنس چوب یا پلاستیک باشد و انبار باید از عاری از هر گونه زباله، گل و لای و سایر مواد آسیب زننده به پوشش اپوکسی باشد و برای حمل آنها، از زنجیر و کابل بدون عایق استفاده نشود.

فولاد موحد فروشنده میلگرد

شرکت صدرا پروفیل کاوه با سابقه بیش از 25 سال در ایران، یکی از بزرگ‌ترین کارخانجات فروش میلگرد در تبریز را دارا می‌باشد. فعالیت اصلی این کارخانه فولاد موحد، تولید قوطی، لوله پروفیل‌های فولادی با بالاترین کیفیت می‌باشد.

این کارخانه قادر به تولید انواع میلگرد سبک و سنگین نیز می‌باشد. هر یک از این میلگردها ویژگی‌های منحصربه فرد خود را دارد. شرکت صدرا پروفیل کاوه با ارائه خدمات آنلاین در جهت رضایت مشتریان، توانسته است در پیشرفت اقتصاد ایران گامی مهم برداشته باشد.

جمع بندی

در این مقاله از سایت فولاد موحد درباره شرایط نگهداری و انبار کردن انواع میلگرد صحبت کردیم. اگر در  این خصوص نظر و پیشنهادی دارید، لطفا نظرات خود را در قسمت کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

امتیازدهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی نوشته ها

دسته بندی محصولات