مزایای همکاری با فولاد موحد
پروفیل گیلان : 365,500 ریال
پروفیل مبارکه : 370,000 ریال
ورق شیت : 380,000 ریال
خانهمقاله مواد تشکیل دهنده پروفیل

مواد تشکیل دهنده پروفیل

13 اکتبر 2020
0 294
مواد تشکیل دهنده پروفیل

پروفیل از چه موادی تشکیل شده است؟

به ثابت بودن مقطع نسبت به طول پروفیل گفته می شود ولی پروفیل در صنعت فولاد به قطعاتی گفته می شود که در ساخت لوله و ساخت در و پنجره کاربرد دارند گفته می شود که این پروفیل ها در انواع مختلفی تولید و ارائه می گردد. در این مقاله قصد داریم به مواد تشکیل دهنده پروفیل بپردازیم …

انواع پروفیل

پروفیل ها براساس کاربرد، به دو دسته پروفیل صنعتی و پروفیل ساختمانی تقسیم می شود همان طور هم که اسمشان می توان متوجه شد پروفیل های ساختمانی در صنعت ساختمان سازی استفاده می شوند مانند تولید در و پنجره ها … و پروفیل های صنعتی اغلب در صنایع گوناگون به عنوان قطعات و متعلقات صنعتی کاربرد دارند این صنایع عبارتند از صنعت خودرو سازی و …

مواد تشکیل دهنده پروفیل

مواد تشکیل دهنده پروفیل

پروفیل ساختمانی انواعی دارد:

1. پروفیل نورد گرم : پروفیل نورد گرم که از نورد گرم شمش فولادی که به شکل قوطی می باشد،تولید می شود.

2 . پروفیل نورد سرد :  پروفیل نورد سرد که از شکل دهی ورق های فولادی به روش خم کردن و پرس ساخته می‌شود و ناودانی شکل می باشد.

3. پروفیل مرکب : پروفیل مرکب که با متصل نمودن چند پروفیل سرد و گرم ساخته می شود.

 

کاربرد پروفیل ها

عمده کاربرد این محصول در ساخت در و پنجره های آهنی می باشد. پروفیل ها در مقاطع کوچک مربع و مستطیل معمولا برای در و پنجره منازل، کنار راه پله ها و نرده کشی اطراف دیوارها و زمین های حصار کشی شده نیز مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین این محصولات در صنعت خودرو سازی نیز کاربرد فراوانی دارند. از دیگر کاربرد پروفیل های مربعی شکل می توان به ساخت پایه میز و صندلی و پوشش سقف اشاره کرد.

 

پروفیل درب و پنجره

پروفیل درب و پنجره پروفیل های ساختمانی هستند که در مقاطع مختلفی تولید می شوند و این محصولات در قسمت های مختلف درب و پنجره ساختمان کاربرد دارد.

مواد تشکیل دهنده پروفیل

پروفیل درب و پنجره در دو گروه تولید می شوند که گروه اول برای مصارف عمومی و گروه دوم برای مصارف امنیتی و دو جداره طراحی شده و کاربرد دارند. پروفیل درب و پنجره شامل پروفیل لنگه دری، پروفیل سپری و پروفیل چهار چوبی می شوند.

فرآیند تولید پروفیل

فرآیند تولید پروفیل در دو مدل به صورت مستقیم و غیر مستقیم صورت می گردد. پروفیل از نمونه مقاطع فولادی است که در واقع بیشترین کاربرد را در صنعت می باشد و به طور خاص در اشکال و نمونه های گوناگون در بازار موجود است. در اسکلت بندی خیلی از سازه ها از انواع گوناگون قوطی و پروفیل استفاده می شود در نتیجه به همین علت برای تعیین قیمت پروفیل با توجه به مصرف پروفیل در مواردی مثل ساخت در و پنجره باید سنجیده شود.

مراحل تولید قوطی پروفیل

ورق تولید شده در کارخانه های فولاد به طور کل از مواد اولیه جهت تولید پروفیل می باشد. در ابتدا مواد اولیه از کشور های آسیای میانه تولید می شد اما امروزه کارخانه های فولاد مبارکه اصفهان، گیلان و اهواز عهدار تولید ورق های فولادی شده اند.

به طور کل ورق به کار رفته در طول فرایند تولید پروفیل خصوصیات مکانیکی خاصی دارند به طور مثال ورق st37 دارای استاندارد های مورد نظر جهت تولید پروفیل در صنعت ساختمان سازی می باشد. باید به این نکته اشاره کنیم که ورق ها در آغاز به شکل کلاف به بازار ارائه می شوند و در همان مراحل اولیه تولید پروفیل حتما باید از دستگاه های برش که نیمه اتوماتیک هستند یا حتی در حالت اتوماتیک کار می کنند عبور کنند و برای تولید شدن آماده شوند. برای درک مطلب و کسب آگاهی بیشتر درباره روش های تولید پروفیل به شکل مستقیم و غیر مستقیم به ادامه مطلب رجوع کنید.

فرایند تولید مستقیم پروفیل

در این روش جهت تولید مستقیم پروفیل در آغاز با خم کردن ورق اشکال مدنظر و زوایای لازم را به آن داده تا برای تولید پروفیل آماده شود. سپس به کمک جوش های فرکانسی که دو به دو انجام می شود لبه های ورق مربوطه را به هم جوش می دهیم در نتیجه سطح مقطع مد نظر شکل خواهد گرفت. در مرحله ی بعد محصول را به توسط اره اتوماتیک برش داده و برای بسته بندی کردن آماده می کنیم. از خوبی ها و ویژگی های مثبت روش مستقیم تولید پروفیل باید اشاره کنیم که این مقاطع کیفیت خیلی خوبی داشته و در اندازه های خیلی دقیق تولید می شوند. همچنین پروفیل های تولید شده در خط جوش تولید شده ی ثابتی به مرحله ی بسته بندی می رسند. تنها سختی کار در این روش نیاز به دقت بالا برای تولید پروفیل و همچنین متفاوت بودن قطر و ضخامت مقاطع می باشد.

فرایند تولید غیر مستقیم پروفیل

در این مدل روش تولید که به شکل غیر مستقیم تولید می شود در مرحله ی اول لوله تولید می شود و بعد لوله های تولید شده با سه مدل شکل دهی مرکزی، لبه ای و شعاع به قوطی تبدیل می شود. برای تولید پروفیل ها در انواع گوناگون می توان قالب های آن ها را عوض کرد و اقسام مختلفی تولید کرد. این روش تولید مزایای زیادی دارد اما از معایب آن باید به این مطلب اشاره کرد که دارای انحنای سطحی هستند و خط جوش پروفیل با دقت کمتری تعیین می شود.


خرید و فروش پروفیل

شرکت صدرا پروفیل کاوه یکی از بزرگ ترین کارخانجات فروش پروفیل در تبریز می باشد. و قیمت پروفیل نیز همانند سایر محصولات فولادی به کیفیت کارخانه سازنده و نوع و ضخامت آن بستگی دارد. قیمت پروفیل فولادی از جانبی دیگر بی تاثیر از نوسانات ارزی نبوده و با افزایش قیمت ارز و دلار افزایش می یابد. افزایش قیمت دلار سبب مقرون به صرفه بودن صادرات شده و از این رو بازار داخل را با کمبود محصولات مواجه می کند. از جانبی دیگر با افزایش قیمت دلار تهیه مواد اولیه برای تولید محصولات پروفیل افزایش داشته و بر قیمت نهایی آن تأثیر گذار است. که اما شرکت صدرا پروفیل کاوه با شعار “با وجود نوسانات قیمتی، با تمام ظرفیت تولید می کنیم” به فعالیت خود را در تولید محصولات از جمله پروفیل ، تیرآهن ، میلگرد و… ادامه می دهد.

 

 

قیمت روز پروفیل

قیمت انواع پروفیل فولادی به ابعاد آن، شرکت سازنده و کیفیت محصول تولیدی بستگی دارد. هرچند عواملی اعم از تغییرات نرخ ارز، قیمت در بازار جهانی و عوامل سیاسی نیز بر قیمت این محصول تاثیر دارد. اما همان طور که اشاره شد شرکت صدرا پروفیل کاوه تبریز به فعالیت خود را در تولید محصولات  ادامه می دهد، که شما می توانید با برقراری ارتباط توسط کانال های ارتباطی ذیل از قیمت روز انواع پروفیل مطلع شوید.

تقاضای تماس


صدرا پروفیل کاوه

***     شرکت صدرا پروفیل کاوه      ***

 

 

امتیازدهی post

درباره نویسنده

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *