چهارچوب ها اساس و پایه نصب کردن درب ها در خانه و ساختمان هستند. در واقع محلی که درب در آن نصب می شود چهارچوب می باشد. امروزه استفاده از چهارچوب درب فلزی رایج تر شده است. دلیل آن هم استحکام، دوام و ماندگاری بیشتر چهارچوب درب فلزی نسبت به سایر انواع چهارچوب درب و همچنین قابلیت رنگ پذیری و طراحی های گوناگون آن می باشد.
با در نظر گرفتن این که چهارچوب های فلزی در ورودی ساختمان ها و بخش پارکینگ آپارتمان ها و یا حیاط منازل مسکونی واقع می شوند، باید مراتب امنیت بیشتر توسط تولید کنندگان این قبیل سازه های فلزی رعایت شود تا امکان و احتمال نفوذ افراد بیگانه به فضای درون به حداقل برسد.
در این مقاله می خواهیم به تفاوت چهارچوب های فرانسوی و مکزیکی اشاره کنیم …

 

انواع چهارچوب های در

چهارچوب های درب فلزی امروزه در قالب نمونه های متفاوت و در انواع مختلفی تولید شده و در بازار مشاهده می شوند. از جمله آنها چهارچوب ساده، چهارچوب در فرانسوی، چهارچوب در مکزیکی، چهارچوب در رومی و … را می توان نام برد.
این چهارچوب های مختلف از نظر طراحی ظاهر و کارایی با هم متفاوت هستند و در انتخاب آن ها باید نکاتی مثل کارایی، مکانی  که چهارچوب در آن نصب می گردد، قیمت و سایر مواردی از این قبیل در نظر گرفته شود.

فواید چهارچوب درب فلزی

فواید چهارچوب درب فلزی نسبت به چهارچوب چوبی عبارت است از نصب راحت و بی دردسر و آسان، بالا بودن میزان دوام، مقاومت در برابر حریق و استحکام در مقابل ضربه، رنگ آمیزی سریعتر، هزینه مناسب تر نسبت به چهارچوب های چوبی و مقاوم در برابر خوردگی و حشرات موذی. و از معایب چهارچوب های فلزی می توان به مقاومت کم در برابر رطوبت اشاره کرد.

یکی از انواع پرطرفدار چهارچوب درب، چهارچوب فلزی ساده می باشد که همان طور که از اسمش پیداست به ساده ترین شکل ممکن طراحی شده و معمولا در مدل های قدیمی در استفاده می شود و از امنیت و مقاومت چندانی برخوردار نمی باشد.

 

چهارچوب در فرانسوی

پروفیل چهارچوب فرانسوی از پرکاربرد ترین تولیدات فولادی شرکت صدرا پروفیل کاوه به حساب می آید. پروفیل از لحاظ لغوی به معنی مقطع ثابت در طول متغیر می باشد. پروفیل چهارچوب فرانسوی از جمله پروفیل های باز می باشد که با به کارگیری  نورد سرد ساخته می شود. این نوع پروفیل از ضخامت 2 تا 5/2  میلی متر برخوردار می باشد و طول آن در حدود 6 متر است.

 

چهارچوب در فرانسوی

 

کاربرد چهارچوب فرانسوی

چهارچوب در فرانسوی برای درب های ورودی ساختمان و درب های اتاق ها مناسب بوده و بیشتر استفاده می شود است. این چهارچوب برای اتاق خواب با ورودی 95 تا 85 سانتی متر و ورودی سرویس از 70 تا 80 سانتی متر بسیار مناسب است.

 

چهارچوب در مکزیکی

پروفیل چهارچوب مکزیکی به اسم چهارچوب های قاشقی نیز شناخته می شوند. چهارچوب در مکزیکی قابلیت ساخت در سایز های مختلف در مرحله خم کاری ورق را بنا به خواست مشتری دارند. حال آنکه چهارچوب های آماده و تولید شده در اکثر کارخانه ها تنها در دو سایز 4 و 5/3 موجود می باشند. طول شاخه های تولید شده چه از نوع فرانسوی و چه از نوع مکزیکی در کارخانه ها 6/6 متر می باشد. وزن هر شاخه بستگی به ضخامت ورق دارد.

 

چهارچوب مکزیکی درون

انواع چهارچوب مکزیکی

چهارچوب در مکزیکی دارای دو مدل می باشد. با توجه به جهت انحنای خم آن در دو نوع بیرون و درون تولید می شود. از این چهارچوب ها در صنعت جهت ساخت درب های ضد سرقت استفاده می شود.

 

انواع چارچوب مکزیکی

کاربرد چهارچوب مکزیکی

کاربرد چهارچوب های مکزیکی در ساختمان ها  علاوه بر استفاده برای در ورودی، به عنوان فرم پنجره های  pvc نیز استفاده می شود. این نوع چهارچوب همچنین برای قاب پنجره های فلزی و به عنوان چهارچوب برای درب های چوبی نیز کاربرد دارد.

تفاوت چهارچوب درب فلزی مکزیکی و فرانسوی

وجه تمایز این چهارچوب ها در شکل و طراحی سطح مقطع قوطی فلزی هر یک از آنها می باشد. در واقع تفاوت آن ها در عرض و همچنین ارتفاع خم های آن ها می باشد. چهارچوب در مکزیکی به خاطر داشتن خم بیشتر،  وزن هر شاخه آن حدود 15% از چهارچوب های در فرانسوی بیشتر خواهد بود. وزن هر چهارچوب فرانسوی به طول 60 سانتی متر با ضخامت 2 میلی متر ، برابر با 24 تا 25 کیلو گرم می باشد، در حالی که وزن هر چهارچوب مکزیکی به طول 60 سانتی متر برابر با  28 تا 29 کیلوگرم خواهد بود.

در زمان ساخت ساختمان از ورودی گرفته تا واحد ها و همچنین برای فضاهای درون و اتاق ‌های هر واحد درب‌ های مختلفی به کار گرفته می شوند، واضح است که این در ها به خصوص درب ورودی باید دارای استحکام لازم برای ممانعت از ورود سارقان باشد. چهارچوب درب یکی از اجزای مهم درب ها محسوب می شود که از جنس فولاد و آهن تولید می‌شود. چنانچه چهارچوب از ضخامت و استحکام لازم برخوردار باشد، سارقان نمی‌توانند از آن عبور کنند.

 

شرکت صدرا پروفیل کاوه تولید کننده انواع چهارچوب درب

انتخاب چهارچوب با کیفیت و مناسب بسیار ضروری می باشد. شرکت صدرا پروفیل کاوه به عنوان یکی از تولید کنندگان مطرح در زمینه تولید قوطی، لوله پروفیل های فولادی با کیفیت بالا می باشد. همچنین این شرکت عرضه کننده و تولید کننده انواع چهارچوب فلزی درب اعم از چهارچوب فرانسوی و چهارچوب مکزیکی و … با بالاترین کیفیت است. این شرکت تولید کننده چهارچوب در با بهره مندی از کادر مجرب و متخصص و دارای تسلط بر فرآیند های تولیدی با بیش از 25 سال سابقه و تجربه با برند تجاری فولاد موحد تامین کننده نیاز خریداران به چهارچوب های درب فلزی  می باشد.

 

تقاضای تماس


صدرا پروفیل کاوه

***     شرکت صدرا پروفیل کاوه      ***