در صنعت ساختمان چهارچوب‌های فلزی در بخش‌های مختلف کاربردهای فراوانی دارد از جمله استفاده در تمامی درب‌های ساختمانی – چهارچوب و فریم فلزی برای پنجره‌ها و … که در شکل‌ها و اندازه‌های مختلف بنا به درخواست مشتری تولید و عرضه می‌گردد.
چهارچوب فلزی در اندازه‌های استاندارد با توجه به نوع درب (داخلی یا ورودی) در کارگاه تولید شده و به محل کار ارسال می‌شود و یا پس از دریافت ابعاد سفارشی قیمت تعیین شده و تولید می‌گردد.

در این شرکت دو نوع چهارچوب فلزی وجود دارد: مکزیکی و فرانسوی

نکات مهم هنگام خرید چهارچوب درب

1. مهم‌ترین نکته‌ای که در هنگام خرید چهارچوب فلزی باید مدنظر داشت جنس چهارچوب فلزی است که باید با توجه به نوع و محل استفاده انتخاب و خریداری شود.

2. نکته دیگری که در هنگام خرید چهارچوب فلزی باید مدنظر قرار دهید این است که چهارچوب فلزی خریدارای شده توسط شما دارای جوش‌کاری با حداکثر کیفیت باشد. این به این دلیل است که مهم‌ترین عامل در خرید چهارچوب فلزی جوش‌کاری آن است زیرا یک جوش‌کاری محکو بسیار بادوام بوده و یکبار برای همیشه یک چهارچوب فلزی با کیفیت خریداری می‌کنید.

3. حال به سومین نکته در زمینه خرید چهارچوب فلزی می‌پردازیم که یکی از مهم‌ترین عوامل در انتخاب یک چهارچوب فلزی با کیفیت است. این نکته نحوه رنگ‌آمیزی چهارچوب فلزی است که باید مدنظر داشت. به طور کلی انتخاب رنگ کوره‌ای بهترین انتخاب است زیرا تداوم و ماندگاری بیشتری نسبت به سایر روش‌های رنگ‌آمیزی دارد.
4. در هنگام خرید چهارچوب فلزی این نکته را به فروشنده گوش‌زد کنید که چهار چوب فلزی که به شما پیشنهاد می‌کند دارای جای قفل باشد تا در هنگام نصب نیازی به برش جای قفل توسط شما نباشد.
5. حال آخرین نکته که باید در هنگام خرید چهارچوب فلزی مدنظر قرار دهید را به شما خواهیم گفت: آن این است که رنگ و طرح چهارچوب فلزی انتخابی شما متناسب با فضا و محیط باشد.

 

چهارچوب

 

چهارچوب فرانسوی

این پروفیل یکی از پرکاربردترین محصولات فولادی بوده و دارای انواع مختلفی می‌باشند که از جمله آن‌ها می‌توان به پروفیل‌های چهارچوب درب و پنجره اشاره کرد. این دسته از پروفیل‌ها برای اتصال پانل‌ها به یکدیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

به طور کلی پروفیل‌های درب و پنجره عموما در ضخامت‌های 2 و 2.5 میلی‌متر و طول 6 متر کاربرد زیادی در صنعت ساخت‌و‌ساز دارند. همچنین مقاطع ذکر شده در گروه‌های 2 و 7 تولید می‌گردند و گروه 2 دارای کاربردهای عمومی و گروه 7 برای کاربردهای امنیتی و دو جداره مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصولات براساس استانداردهای ISIRI 7336 و ISIRI 7338 و در انواع مختلفی اعم از سپری، لنگه‌دری و چهارچوبی تولید و روانه بازار مصرف می‌گردند. همچنین پروفیل های چهارچوب درب و پنجره در اشکال متنوعی شامل پروفیل فرانسوی ، مکزیکی و رومی موجود می باشد.

هر یک از محصولات ذکر شده کاربرد خاصی داشته و در بنای مخصوصی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از جمله کاربردهای پروفیل فرانسوی که از نوع پروفیل مقاطع باز می‌باشد، می‌توان به ساخت چهارچوب درب فلزی برای درب چوبی، MDF و HDF اشاره کرد. علاوه بر کاربرد پروفیل فرانسوی در درب‌های فلزی، از این محصول می‌توان برای ساخت چهارچوب پنجره‌های غیر فلزی مانند ویترین مغازه‌ها، فریم پنجره‌های PVC و آلومینیومی استفاده کرد.

 

چهارچوب فرانسوی

 

محافظت از فولادحتما بخوانید: برای محافظت از فولاد چه باید کرد؟

 

ساخت چهارچوب فرانسوی پروژه

اندازه چهارچوب فلزی فرانسوی مناسب برای ورودی اتاق خواب 85 تا 95 سانتیمتر می‌باشد که ورودی تمام شده از 75 تا 85 سانتیمتر می‌شود.

و اندازه چهارچوب فرانسوی مناسب برای ورودی سرویس‌ها از 70تا 80 سانتیمتر می‌باشد که ورودی تمام شده از 60 تا 70 سانتیمتر می‌شود. مهم‌ترین پارامتر برای به دست آوردن اندازه مناسب چهارچوب برای اتاق و سرویس در ساختمان‌ها مساحت زیر بنا و نقشه ساختمان می‌باشد.

چهارچوب مکزیکی

چهارچوب مکزیکی در سایزهای مختلف و به در خواست و سفارش مشتری قابل تولید در قسمت خمکاری ورق می‌باشد. در صورتی که چهارچوب تولید کارخانه‌ها در دو سایز 3.5 و 4 سانتیمتر می‌باشد. از چهارچوب‌های مکزیکی در ساختمان برای فرم پنجره‌های pvc و همچنین قاب پنجره‌های فلزی و چهارچوب‌های درب چوبی و …استفاده می‌شود.
طول شاخه‌های تولیدی فرانسوی و مکزیکی کارخانه‌ها 6.60 سانتیمتر می‌باشد.
وزن هر شاخه بسته به ضخامت ورق متغییر می‌باشد. وزن هر شاخه 6.60 سانتیمتری چهارچوب مکزیکی به ضخامت دو میلیمتر 28 تا 29 کیلوگرم می‌باشد.

 

چهارچوب مکزیکی

 


صدرا پروفیل کاوه

***     شرکت صدرا پروفیل کاوه      ***