ورق شیت :    378.000 ریال پروفیل مبارکه :   371.000 ریال پروفیل گیلان :  ریال

شماره تماس : ‏04134479681

آدرس کارخانه : تبریز | جاده آذرشهر نرسیده به پلیس راه جنب کوی ماندگار

ایمیل : info@fouladmovahed.com

میلگرد

قیمت روز میلگرد در تبریز

فهرست مطالب

میلگرد در امور ساختمان سازی به قدری مهم است که می توان گفت عنصر اصلی در این امر است. دقت کنید که این بتن است که استحکام ساختمان را تامین می کند با این حال میلگردها یا آرماتورها عنوان عنصر اصلی شناخته می شوند. چرا که به هنگام زلزله این عنصر است که از ریزش جلوگیری کرده و اینگونه از ساکنین مراقبت می کند. در این مقاله از سایت فولاد موحد می خواهیم به بحث قیمت روز میلگرد در تبریز بپردازیم. با ما همراه باشید.

معرفی میلگرد و کاربرد آن

بی شک اگر میلگرد نبود انسان نمی توانست به تکنولوژی ساخت آسمان خراش ها دست پیدا کند. از آنجا که حجم زیادی از آن در ساخت و ساز استفاده می شود، قیمت میلگرد بر قیمت نهایی مسکن بسیار تاثیر می گذارد. کاری که میلگرد انجام می دهد، این است که مقاومت کششی ساختمان را تامین کرده و در نتیجه مقاومت ساختمان را تا حد بسیار مطلوبی افزایش می دهد.

دقت داشته باشید که بتن و فولاد تقریبا از ضریب انبساط دمایی دمایی یکسانی برخوردارند. این وجه مشترک از این جهت مفید است که وقتی تغییرات دمایی اتفاق می افتد، یک سری تنش های درونی اضافی ایجاد نشده و نتیجتا لغزشی بین فولاد و بتن اتفاق نمی افتد. از دیگر مزایای استفاده از بتن مسلح شده با میلگرد در ساختمان سازی این است که ایمنی و طول عمر سازه را ارتقا داده و در وقت زلزله آسیب کمتری به ساختمان وارد می آید.

این ترکیب همچنین در حین آتش سزی هم خوب عمل می کند و استحکام سازه را حفظ می نماید. این به این دلیل است که تحمل دمایی بتن بالاست و ماع از این می شود که آتش سوزی بر روی میلگردها تاثیری بگذارد. این موضوع تا جایی است که در آتش سوزی های با شدت متوسط این مورد مشاهده شده است که ساختمان هایی که از بتن مسلح به میلگرد ساخته شده اند، صرفا خسارت های سطحی دیده اند و مقامت و ظرفیت باربری آنها به قوت خود باقی مانده است.

معرفی میلگرد و کاربرد آن

کاربرد میلگرد در قسمت های مختلف ساختمان

همانطور که گفته شد، عمده ترین کاربرد میلگرد استفاده از آن در صنعت ساختمان سازی است. میلگرد در بخش های مختلف ساختمان استفاده می شود که در اینجا به ذکر برخی از آنها می پردازیم. با ما همراه باشید!

مصاحبه با خانم مهندس فاطمه موحد در هفته‌نامه فلزات آنلاین
ادامه مطلب

1- میلگرد راستا:

این نوع میلگرد در فونداسیون ساختمان استفاده می شود و کار آن ایجاد مقاومت کششی در بتن است.

2- سنجاقی:

یکی از کاربردهای مهم این نوع از میلگرد محکم کردن اتصالات در بین مقاطع طولی است. همچنین استفاده از این محصول در خاموت باعث می شود که نیروی برشی آن افزایش پیدا کند.

3- خاموت:

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای مقاطع طولی رخ دهد، بیرون زدگی آنها بر اثر کمانش است. استفاده از خاموت مانع از افتادن چنین اتفاقی می شود. همچنین این محصول نیروهای برشی را به خوبی تحمل کرده و از زیاد شدن ترک در ستون ها جلوگیری می کند.

4- خرک:

این محصول را بصورت دو شبکه متوالی افقی در داخل قالب ها استفاده می کنند و کارکرد دیگر آن بین ریزی کف ساختمان و فونداسیون است.

5- رکابی:

هنگامی که دیوار را بتن ریزی می کنند، از این محصول جهت نگه داری مقاطع طولی و عمودی از این نوع چیدمان استفاده می کنند.

انواع میلگرد

6- ادکا:

از جمله کاربردهای این محصول تحمل نیروهای برشی و لنگرهای منفی در تکیه گاه های تیر است. این محصول در واقع از دو بخش برخوردار است که قسمت زیرین آن نیروهای کششی را که از خمش ایجاد شده اند، به خوبی تحمل کرده و قسمت مایل آن برعکس، نیروهای کششی ناشی از برش را تحمل می کند.

شرایط صحیح نگهداری از میلگرد

نگهداری صحیح و اصولی از میلگرد از اهمیت ویژه ای برخوردار است. چرا که مهم ترین دلیل استفاده از میلگرد، خواص مکانیکی و شیمیایی استاندردی است که دارد و اگر ذره ای تغییر کند، وظیفه خود را نمی تواند به خوبی انجام دهد و خواص آن تغییر می کند. در نتیجه کارایی بتن مسلح شد پایین آمده و از ساختمان به خوبی مراقبت نمی کند. یکی از عواملی که موجب تغییرات شیمیایی در میلگرد می شود، رطوبت است که باعث اکسید شدن آن می گردد.

بزرگترین سازه های فلزی ساخت دست بشر
ادامه مطلب

همچنین اگر قطر موثر میلگرد فولادی کمتر شود، مقاومت سازه بتنی را کمتر می کند. بنابراین محیط مناسب برای نگهداری میلگردها محیطی خشک و عاری ز رطوبت است که در خاکی هم موجود نباشد. معمولا پیش از اینکه از میلگرد استفاه کنند، آن را برس می زنند و با سایر روش های مکانیکی کاری می کنند که سح فلز از هرگونه آلودگی و اکسید پاک شود. این کار موجب می شود که چسبندگی میان میلگرد و بتن افزایش یابد.

یک راهکار مناسب برای اینکه رطوبت زمین به میلگرد آسیبی نزند، این است که آن را در ارتفاع مناسبی از زمین نگهداری می کنند. اگر میلگردها در انبار نگهداری شوند، یک راهکار مناسب برای تسریع بخشیدن به کارها این است که بر اساس قطر و طولی که دارند، جداسازی بشوند. پیش از اینکه بتن ریزی شروع شود نیز بهتر است میلگرد را آب پاشی کنند تا دمای آن تعدیل شود. در حالت کلی به این نکته مهم دقت کنید که از میلگردی استفاده کنید که مطمئن باشید خواص مکانیکی و شمیایی آن بواسطه آزمایش های دقیق و استاندارد تایید شده است.

فروش میلگرد

عوامل موثر بر قیمت روز میلگرد در تبریز

عوامل موثر بر قیمت روز میلگرد در تبریز

میلگرد جزو محصولاتی محسوب می شود که فولادی هستند و می دانیم که این روزها آهن و فرآورده های آن در بازار دچار نوسان قیمت شدید می شوند و به همین دلیل از درج قیمت ها در سایت خودداری نمودیم. دقت اشته باشید که فولاد موحد بعنوان یک تولید کننده قدیمی پروفیل و مقاطع آهنی در تبریز می تواند میلگرد را با قمت مقرون به صرفه برای مشتریان سراسر کشور تامین کند. اگر شما قصد خرید اینترنتی یا حضوری میلگرد در تبریز را دارید، حتما با ما در تماس باشید تا همکاران ما شما را در این مورد راهنمایی کنند.

کارخانه: 04132452641        دفتر فروش: 04134456683

جمع بندی

در این مقاله ازسایت فولاد موحد سعی کردیم مبحث قیمت روز میلگرد در تبریز را بطور کامل شرح دهیم. در صورتیکه نظر ا پیشنهادی دارید، حتما در قسمت کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی نوشته ها

دسته بندی محصولات