ورق شیت :    354.000ریال پروفیل مبارکه :    359.000ریال پروفیل گیلان :  ریال

شماره تماس : ‏04134479681

آدرس کارخانه : تبریز | جاده آذرشهر نرسیده به پلیس راه جنب کوی ماندگار

ایمیل : info@fouladmovahed.com

داربست

قیمت لوله داربست

فهرست مطالب

لوله داربست که از میله‌های فلزی و چوبی ساخته می‌شوند برای دسترسی به ارتفاعات بلند به هنگام ساخت یا تعمیر ساختمان‌ها و دیگر سازه‌ها بکار می‌رود در بعضی مواقع به عنوان تکیه‌گاه برای بخشی از دیگر سازه‌ها هم استفاده می‌شوند. ساخت داربست نیاز به تخصص و مهارت خاصی است چون اگر سست و غیراصولی ساخته شده باشد خسارات جانی زیادی را به بار می‌آورد.

داربست‌های فلزی قالباً بصورت لوله‌های ۶متری،۳متری و قالب و بست تشکیل می‌شوند ولی چون ساختمانها در متراژهای مختلفی ساخته شده اند لوله هایی با متراژهای کوچکتر وبزرگترنیز در نصب داربست کاربرد دارند. یکی از ویژگی‌های داربست خوب داشتن فاصله مناسب با بدنه است که معمولاً ۳۰cmاست. در بعضی مواقع نیز به دستور بنا و یا معمار و مهندسین مربوطه نسبت به نوع انجام کار در روی بدنه فاصله‌ها کم یا زیاد می‌شوند. نقش داربست در ساخت و ساز بسیار کلیدی و پررنگ می‌باشد.

 

کاربردهای داربست در ساخت و ساز

تامین ایمنی لازم برای کار ساخت و ساز

ایمنی یکی از بزرگترین و بهترین مزیت‌های داربست در ساخت و ساز می‌باشد. قطعا داربست مطمئن‌ترین راه برای ساختن سکویی برای کار در ارتفاعات می‌باشد. داربست یک جایگاه پایدار برای حضور کارگران فراهم می‌کند. و می‌توان به راحتی و با حصول اطمنیان اقدام به کار کردن نمود. فرقی نمی‌کند که ارتفاع چقدر باشد امروزه با پیشرفت تکنولوژی و صنعت برج‌های بلندی ساخته می‌شوند و همگی آنها با استفاده از داربست و البته با رعایت نکات ایمنی لازم در زمان نصب و اجرای داربست، بدون هیچگونه حادثه‌ای ساخته خواهند شد.

همه چیز درباره میلگرد همبندی
ادامه مطلب

نصب آسان داربست ها و بالا رفتن سرعت کار

پیشرفت تکنولوژی و صنعت بر داربست هایی که امروزه ساخته می شوند نیز تاثیر گذاشته است. داربست های جدید وزن سبک تری نسبت به نوع قدیمی آن دارند و حمل و نقل و جمع و آوری آن ها نسبت به قبل بسیار راحت تر گردیده است. ضمن اینکه نصب داربست نیز کار آسانی است که بدون نیاز به متخصصان نصب داربست هم انجام خواهد شد. نصب آسان و سبکی وزن باعث شده است که پروژه های ساختمانی که بصورت موقت انجام می شوند استفاده زیادی از داربست داشته باشند.

ایجاد دسترسی آسان با داربست

پروژه های ساختمانی در شرایط متفاوتی انجام می شوند. به عنوان مثال پروژه هایی مانند نماسازی برای ساختمان یکی از انواع پروژه های ساختمانی می باشد که دسترسی به آن برای کار کردن بدون داربست امر بسیار سختی می باشد. اما وجود داربست در این زمینه نیز کار را راحت نموده است و کارگران با ایجاد سکو های داربستی در ارتفاع های مختلف می توانند عملیات ساختمانی خود را به راحتی انجام دهند.

امکان کار گروهی را به وجود می‌آورد

در پروسه ساخت و ساز کار گروهی و تعامل کارگران با یکدیگر بسیار زیاد مورد نیاز می باشد. داربست به دلیل ویژگی هایی که دارد طوری قابل نصب است که این امکان به راحتی فراهم می شود که کارگران با عبور از روی تخته الوار هایی که به عنوان سکوی داربستی هستند و یا با عبور از میله ها می توانند به راحتی با یکدیگر ارتباط و تعامل داشته باشند. و به راحتی بتوانند وسایل مربوط به ساخت و ساز را جابجا کنند.

ساختمان سازی با قوطی
ادامه مطلب

عوامل موثر بر قیمت لوله داربستی

قیمت لوله داربست به عوامل زیر بستگی دارد:

  • جنس لوله داربستی
  • وزن لوله داربستی که وابسته به ضخامت و سایز لوله داربستی می‌باشد.
  • سایز لوله داربستی که تعیین کننده اندازه قطر داخلی و قطرخارجی لوله داربستی می‌باشد.
  • ضخامت لوله داربستی که متداولترین ضخامت 2 و 2.5 میلیمتر می‌باشد.

ابعاد لوله داربستی

  • قطر خارجى 48.3 ميلى‌متر
  • ضخامت ديواره 2 و 2.5 ميلى‌متر
  • طول تا ۶ متر

 


صدرا پروفیل کاوه

***     شرکت صدرا پروفیل کاوه      ***

امتیازدهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی نوشته ها

دسته بندی محصولات